# #
+90 (212) 623 22 66 info@aprimed.com.tr

Kurumsal

FİRMAMIZ HAKKINDA 
İnsan Sağlığını doğrudan etkileyen ilaç, kozmetik, gıda gibi ürünlerin güvenilir koşullarda ve sistemde üretilmesi gerekliliğinden yola çıkan Aprimed İlaç ve Kimyasal Ürünler San.Tic.A.Ş. almış olduğu GMP belgesiyle Sağlık Bakanlığının kozmetik mevzuatlarına tabi üretim yapmaktadır. 

Son yıllarda ABD ve Avrupa Birliği (AB) üyeleri tarafından uygulanması, zorunlu kılınan kararlara göre her türlü ilaç, kozmetik, gıda gibi ürünlerin GMP koşulları altında üretimlerinin yapılması gerektiği bildirilmiştir. 

Daha sonra ülkemizde Sağlık bakanlığı tarafından bu kurallar bütünü resmi olarak kabul edilmiştir. 

Gmp; İnsan Sağlığını doğrudan etkileyen ilaç, kozmetik, gıda, medikal cihaz gibi ürünlerin hangi koşullarda üretilmesi gerektiği konusunda kılavuzluk eden bir kalite sistemidir. 
 

  • *İlaç, gıda ve kozmetik sektöründe kontaminasyon, karışıklık ve hataları azaltmak ve engellemek amacıyla hammadde, ön işleme, ürün geliştirme, üretim, paketleme, depolama ve dağıtım aşamalarında tüm süreç boyunca uygulanan bir sistemdir.
  • *Ürünün iç ve dış kaynaklardan kirlenme olasılığını önlemek veya azaltmak amacıyla, kuruluşla ilgili iç ve dış şartlara ilişkin koruyucu önlemleri içerir.
  • *GMP kuralları üretimde kalite yaklaşımını temel alır.
  • *Çalışanlarının profesyonel çalışmasını temin ederek güvenilir ve etkili ürün üretimini sağlar.
  • *Bu kalite kontrol siteminde ürünün sürekli takibi ve en sağlıklı şekilde kullanıcıya ulaşması sağlanır.

İletişim

Sanayi Mah. Isıso sanayi sitesi R-1 blok no:16 34517 Esenyurt / İSTANBUL
+90 (212) 623 22 66

İletişim Formu